Strona główna > Aktualności > EuroEcho Imaging 2017

EuroEcho Imaging 2017

W dniach 6-9.12.2017 w Lizbonie odbył się doroczny Kongres organizowany przez Europejską Sekcję Obrazowania Sercowo-Naczyniowego: EuroEcho-Imaging. Wśród wielu bardzo ciekawych sesji, wykładów, szkoleń i doniesień naukowych nie zabrakło także polskich akcentów. Na szczególną uwagę zasługuje jak zawsze liczna reprezentacja uczestników z grona Klubu 30 PTK. Wszyscy polscy wykładowcy, którzy uczestniczyli w Kongresie, i połowa przewodniczących sesji to Klubowicze. Co więcej, 31 spośród 55 abstraktów z polską afiliacją prezentowanych podczas sesji posterowych i 3 spośród 7 doniesień prezentowanych w trakcie sesji Rapid Fire było autorstwa lub współautorstwa członków Klubu 30.

W stolicy Portugalii przedstawiono znane techniki w nowym ujęciu, nowe technologie oraz przyszłe kierunki rozwoju. Dynamiczny postęp w dziedzinie obrazowania i coraz większe możliwości stanowią inspirację i niewątpliwie staną się przyczynkiem do nowych poszukiwań naukowych.