Strona główna > Aktualności > Kardiologia Prewencyjna – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy

Kardiologia Prewencyjna – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy

W dniach 17-18 listopada 2017 w Krakowie odbyła się jubileuszowa X edycja konferencji „Kardiologia Prewencyjna – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy” zorganizowana przez Sekcję Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Komitet Naukowy zadbał o urozmaicony program wydarzenia. W tym multidyscyplinarnym spotkaniu uczestniczyli nie tylko kardiolodzy, ale także interniści i lekarze rodzinni oraz profesjonaliści z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu. Poruszono zagadnienia związane z najnowszymi doniesieniami w dziedzinie profilaktyki, diagnostyki i leczenia. Przewodniczącymi wielu sesji oraz wykładowcami byli także członkowie Klubu 30.

W sobotni poranek odbyła się Sesja Klubu: „Profilaktyka, wczesna diagnostyka i terapia a poprawa rokowania w chorobach układu krążenia w aspekcie…”

...otyłości i zaburzeń lipidowych (Justyna Domienik-Karłowicz)

...nadciśnienia tętniczego i chorób nerek (Maciej Wybraniec)

...choroby wieńcowej i migotania przedsionków (Miłosz Jaguszewski)

...niewydolności serca z zachowaną frakcją wyrzutową i nadciśnienia płucnego (Karolina Kupczyńska)

Sesji przewodniczyli: Miłosz Jaguszewski, Błażej Michalski i Aleksander Prejbisz.

Wyrażając ogromną wdzięczność oraz wyrazy uznania dla organizatorów tego cyklicznego wydarzenia, podczas zakończenia Konferencji przewodniczący Klubu 30, Błażej Michalski wręczył panu profesorowi Piotrowi Jankowskiemu, Klubowiczowi z głosem doradczym, honorową statuetkę Przyjaciela Klubu 30 PTK.

statuetka

prewencyjna 2017