Strona główna > Aktualności > I Międzynarodowy Kongres Kardiomiopatii

10.03.2024

I Międzynarodowy Kongres Kardiomiopatii

Kardiomiopatie to bardzo złożona grupa chorób serca. Od lat budzi zainteresowanie badawcze, a dzięki temu wiedza na temat kardiomiopatii nieustannie się poszerza. Dysponujemy coraz lepszymi technikami diagnostycznymi, a pacjentom coraz częściej jesteśmy w stanie zaproponować celowane leczenie. Wyjściem naprzeciw narastającym wyzwaniom związanym z tematyką kardiomiopatii był I Międzynarodowy Kongres Kardiomiopatii, w którym odbyła się także sesja Klubu 30. Przewodniczyli jej: prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski, prof. dr hab. n. med. Marek Gierlotka, dr hab. Agnieszka Kapłon-Cieślicka i dr n. med. Karolina Kupczyńska. Wydarzenie zostało zorganizowane w formule hybrydowej. Poniżej przybliżamy tematykę wykładów:

Czy ocena tętnic wieńcowych jest niezbędna? - prof. dr hab. n. med. Marek Gierlotka

Nowoczesne techniki echokardiograficzne - dr hab. n. med. Agnieszka Kapłon-Cieślicka

Znaczenie rezonansu magnetycznego - prof. dr hab. n. med.  Łukasz Małek

Zastosowanie medycyny nuklearnej (PET i SPECT) - dr n. med. Katarzyna Holcman

Kiedy zdecydować się na biopsję serca i co ona wnosi? - dr hab. n. med. Krzysztof Ozierański