Strona główna > Aktualności > Inauguracja pełna nagród

16.09.2018

Inauguracja pełna nagród

Podczas Uroczystej Inauguracji XXII Międzynarodowego Kongresu PTK członkowie naszej Sekcji otrzymali wiele nagród i wyróżnień, będących z jednej strony uhonorowaniem dotychczasowych wysiłków, a z drugiej silną motywacją do dalszej pracy. Laureatem Nagrody Kapituły Prezesów PTK 2018 ufundowanej przez firmę Bayer został dr hab. n. med. Marcin Grabowski z I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przewodniczący Klubu 30 w kadencji 2011-2013. Zwycięzcą konkursu o Grant Młodego Naukowca ufundowany przez firmę Polpharma - wyłonionym przez jury w składzie: prof. Jacek Legutko, prof. Piotr Jankowski, prof. Karol Kamiński, dr hab. Paweł Burchardt - został dr Dawid Miśkowiec z Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tegoroczna Nagroda Naukowa Klubu 30 została podzielona pomiędzy trzech laureatów, którzy swoje dokonania badawcze opublikowali w czasopiśmie The International Journal of Cardiology. Gratulujemy dr hab n. med Piotrowi Dobrowolskiemu (Instytut Kardiologii w Warszawie), dr n. med. Mateuszowi K. Hołdzie (Katedra Anatomii CM UJ) oraz dr n. med. Pawłowi T. Matusikowi (Klinika Elektrokardiologii Instytutu Kardiologii CM UJ). Po raz pierwszy w historii Klubu 30, ale także w historii PTK został przyznany Naukowy Grant Wyjazdowy ufundowany przez firmę Pfizer, którym kapituła konkursu w składzie: prof. Jacek Legutko, prof. Piotr Hoffman, prof. Zbigniew Kalarus, prof. Piotr Jankowski, prof. Miłosz Jaguszewski nagrodziła dr Karolinę Kupczyńską z Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Najwyższe wyrazy uznania należą się także laureatom Grantów Naukowych ufundowanych przez firmy Servier - dr hab. n. med Aleksandrowi Araszkiewiczowi z I Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Adamed - prof. Zbigniewowi Siudakowi z Kliniki Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach i Berlin Chemie - dr n. med. Pawłowi Matusikowi. Prof. Zbigniew Siudak otrzymał również Nagrodę Naukową za publikację w roku 2017, a wspólnie z dr Tomaszem Tokarkiem (II Oddział Kliniczny Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych CM UJ) odebrał Nagrodę Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych PTK. Natomiast nagrodę za najlepszą pracę z dziedziny nauk klinicznych wygłoszoną na Kongresie PTK otrzymał dr Remigiusz Kazimierczyk. Wszyscy wymienieni laureaci są oczywiście członkami Klubu 30!