Strona główna > Aktualności > Jubileuszowy 25. Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - Sesje Klubu 30

04.10.2021

W dniach 22.09.-2.10.2021 odbył się najdłuższy w historii - 25. Międzynarodowy Kongres PTK. Z uwagi na ograniczenia pandemiczne wydarzenie zostało zorganizowane w trybie zdalnym. W bogatym programie Kongresu nie mogło zabraknąć sesji zaproponowanych przez Klub 30 - poniżej zamieszczamy szczegóły programu.

Sobota, 25.09.2021:

AKTUALNE PROBLEMY W DIAGNOSTYCE I LECZENIU ZAPALENIA MIĘŚNIA SERCOWEGO

Przewodniczący: M. Grabowski (Warszawa), K. Mizia-Stec (Katowice), M. Jaguszewski (Gdańsk)

1. Zapalenie mięśnia sercowego i MINOKA – aktualne definicje i epidemiologia - M. Jaguszewski (Gdańsk)

2. Fakt czy fikcja – rola infekcji wirusowej w chorobach mięśnia sercowego - K. Ozierański (Warszawa)

3. Trudności w diagnostyce zapalenia mięśnia sercowego – rola obrazowania nieinwazyjnego w porównaniu z biopsją endomiokardialną - B. Michalski (Łódź)

4. Czas to mięsień – od ostrego zapalenia mięśnia sercowego do kardiomiopatii rozstrzeniowej - A. Tymińska (Warszawa)

5. Leczenie zapalenia mięśnia sercowego – kiedy, jak i jak długo? - A. Caforio (Padwa)

Sobota, 2.10.2021:

NAJCIEKAWSZE DONIESIENIA Z KONGRESU EUROPEJSKIEGO TOWARZYSTWA KARDIOLOGICZNEGO 2021

Przewodniczący: M. Jaguszewski (Gdańsk), Z. Gąsior (Katowice)

1. Niewydolność serca - A. Kapłon-Cieślicka (Warszawa)