Strona główna > Aktualności > Kasprowisko 2024

Kasprowisko 2024

Rok 2024 to rok jubileuszowy dla Asocjacji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny PTK. W Zakopanem w dniach 10-13.04.2024 r. odbyła się już trzydziesta edycja Konferencji organizowanej nie tylko dla pasjonatów elektrokardiografii. Oprócz wspomnień i rocznicowych wzruszeń Konferencja obfitowała w ciekawe sesje i wykłady. Dwie sesje zostały przygotowane w ramach działalności Klubu 30 PTK.

Czwartek 11.04.2024: Arytmiczne aspekty HFimpEF. Arytmia okiem wielu specjalistów.

Prowadzący: Ewa Piotrowicz (Warszawa), Krzysztof Ozierański (Warszawa)

Wykłady:

1. Tachykardiomiopatia – szczególny rodzaj HFimpEF – Karolina Kupczyńska (Łódź)
2. CIED a HFimpEF: jak długo czekać na wystąpienie HFimpEF? Czy wymieniać ICD u pacjenta z HFimpEF? – Michał Orszulak (Katowice)
3. Czy rewaskularyzacja wieńcowa wpływa na wystąpienie HFimpEF i ryzyko SCD? – Maciej Wybraniec (Katowice)
4. Odwracalność zapalenia mięśnia sercowego a podatność na arytmię. Co musimy wiedzieć? – Krzysztof Ozierański (Warszawa)

Piątek 12.04.2024: Różne oblicza elektrokardiograficznego (i nie tylko) przerostu lewej komory – kiedy „pogrubienie" serca wzbudza niepokój?

Prowadzący: Maciej Wybraniec (Katowice), Krzysztof Ozierański

Wykłady:

1. Pacjent z genetycznie uwarunkowaną kardiomiopatią przerostową – Krzysztof Ozierański (Warszawa)
2. Pacjent z amyloidozą – Katarzyna Holcman (Kraków)
3. Pacjent z chorobą rzadką – Maciej Wybraniec (Katowice)
4. Pacjent z chorobą Fabry’ego – Michał Orszulak (Katowice)
5. Balans układu autonomicznego a funkcja układu krążenia u mężczyzn z prolactinoma – Agnieszka Jurek (Warszawa)