Strona główna > Aktualności > Konferencja "Kardiologia Prewencyjna 2020"

Aktualności

02.12.2020

Konferencja "Kardiologia Prewencyjna 2020"

W dniach 18-21 listopada 2020 odbyła się XIII edycja konferencji „Kardiologia Prewencyjna – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy” zorganizowana przez Sekcję Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Komitet Naukowy tradycyjnie zadbał o urozmaicony program wydarzenia. W tym multidyscyplinarnym spotkaniu uczestniczyli nie tylko kardiolodzy, ale także interniści i lekarze rodzinni oraz profesjonaliści z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu. Poruszono zagadnienia związane z najnowszymi doniesieniami w dziedzinie profilaktyki, diagnostyki i leczenia. Przewodniczącymi wielu sesji oraz wykładowcami byli także członkowie Klubu 30.

W tym roku Klub 30 dzięki wsparciu organizatorów przygotował sesję pt. „Kompleksowa opieka specjalistyczna nad pacjentami z otyłością”, której przewodniczyli Miłosz Jaguszewski i Agnieszka Kapłon-Cieślicka przy wsparciu członków panelu dyskusyjnego - Błażeja Michalskiego i Wojciecha Wańhy. W skład sesji, którą jeszcze do końca grudnia można obejrzeć na stronie internetowej wydarzenia, weszły następujące wykłady:

  1. Epidemiologia otyłości i chorób współistniejących w populacji aktywnych zawodowo Polaków - badanie POL-O-CARIA 2020 - Justyna Domienik-Karłowicz
  2. Krok 1 - Aktywność fizyczna u pacjenta z otyłością - Łukasz Małek
  3. Krok 2 – Dieta u pacjenta z otyłością - Iwona Boniecka
  4. Krok 3 – Leczenie farmakologiczne - Renata Główczyńska
  5. Krok 4 – Chirurgiczne leczenie otyłości – wskazania i wyniki - Wojciech Lisik
 

 

← WRÓĆ