Strona główna > Aktualności > Konferencja "Kardiologia Prewencyjna 2021"

Konferencja "Kardiologia Prewencyjna 2021"

W dniach 18-20.11.2021 odbyła się XIV edycja konferencji „Kardiologia Prewencyjna – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy” zorganizowana przez Sekcję Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Komitet Naukowy tradycyjnie zadbał o urozmaicony program wydarzenia. W panelach eksperckich i w gronie wykładowców nie zabrakło przedstawicieli Klubu 30. W czwartek 18.11.2021 zorganizowana została Sesja Klubu 30 pt. „Zalecenia a rzeczywistość”, w której poruszono następujące zagadnienia:

1. SCORE2 vs. SCORE - czy ciągle leczymy tych samych pacjentów? - Karolina Kupczyńska

2. Inhibitory PCSK9 - czy nieosiągalne? - Piotr Dobrowolski

3. Sarkopenia u pacjenta kardiologicznego - jak rozpoznawać i leczyć w praktyce? - Agata Bielecka-Dąbrowa

4. Zjawisko niestosowania się do zaleceń lekarskich u pacjentów kardiologicznych - Miłosz Jaguszewski

W sobotę 20.11.2021 odbyła się sesja doniesień oryginalnych, których autorzy rywalizowali o Nagrodę Komitetu Naukowego Konferencji „Kardiologia Prewencyjna 2021” i Klubu 30 PTK. Nagrodę w organizowanym co roku konkursie stanowi grant pokrywający koszty opłaty konferencyjnej „ESC Preventive Cardiology”. Sesji tej przewodniczyli: Miłosz Jaguszewski, Marta Kałużna-Oleksy, Agnieszka Kapłon-Cieślicka, natomiast Komisję Konkursową tworzyli: Maciej Wybraniec, Justyna Domienik-Karłowicz, Wojciech Wańha, Anna Budaj-Fidecka i Błażej Michalski.