Strona główna > Aktualności > Konferencja Wiosenna Klubu 30 PTK

Konferencja Wiosenna Klubu 30 PTK

Tegoroczna Wiosenna Konferencja (14-16.06.2024) rozpoczęła jubileusz 30-lecia istnienia Klubu 30 PTK. Spotkanie w Warchałach swoją obecnością uświetnili wspaniali Goście. Profesor Krzysztof Narkiewicz, jeden z Założycieli i zarazem pierwszy Przewodniczący podzielił się z nami swoimi wspomnieniami oraz wizją roztoczoną przez inicjatora - profesora Leszka Ceremużyńskiego. Profesor Adam Torbicki, Przyjaciel Klubu 30 i Prezes PTK przed laty podzielił się z nami swoim spojrzeniem na funkcjonowanie tego przeprowadzonego przed laty eksperymentu, który stał się inspiracją dla stworzenia Cardiologists of Tomorrow w ESC. Profesor Piotr Szymański wprowadził nas w temat współpracy pomiędzy ESC a strukturami Unii Europejskiej. Choć w tym roku profesor Przemysław Mitkowski, poprzedni Prezes PTK nie mógł się z nami spotkać osobiście, podzielił się z nami swoimi bezcennymi doświadczeniami i wizją przyszłości kardiologii on-line. Wstępem do wieczoru wspomnień i debaty na temat ewolucji i kierunków rozwoju Klubu była podróż w czasie do roku 1994, kiedy wszystko się zaczęło. Premierę miał też zwiastun powstającego filmu nt. Klubu 30. W trakcie Spotkania w sobotni poranek swoje aplikacje do Klubu 30 PTK przedstawiło siedemnaścioro nowych kandydatów. W głosowaniu jawnym wszyscy aplikujący zostali jednogłośnie pozytywnie zaopiniowani, a w dalszym przebiegu zaakceptowani przez członków Zarządu Głównego PTK. W wolnym czasie cieszyliśmy się piękną pogodą i urokami Mazur.

Podczas spotkania w Warchałach o przyjęcie do Klubu 30 aplikowali:

Anna Chuda-Więtczak
Piotr Desperak