Strona główna > Aktualności > Ogólnopolska Konferencja Sekcji Kardiologii Nuklearnej oraz Sekcji Kardiologicznego MR i TK

21.04.2024

Z połączenia sił Sekcji Kardiologii Nuklearnej oraz Sekcji Kardiologicznego Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej PTK w dniu 19.04.2024 r. odbyła się już II edycja Ogólnopolskiej Konferencji. Program naukowy został stworzony przez wybitnych specjalistów kardiologii, medycyny nuklearnej i radiologii. Sesje naukowe dotyczyły roli nowoczesnych metod obrazowania w aktualnych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w odniesieniu do codziennej praktyki klinicznej w Polsce. Główne sesje były poświęcone postępom w rozwoju technik obrazowych w chorobie wieńcowej, chorobach strukturalnych, zapalnych, kardiomiopatiach, amyloidozie i niewydolności serca. W tym roku została zorganizowana także sesja Klubu 30, której przewodniczyli: dr hab. n. med. Agnieszka Kapłon-Cieślicka (Warszawa), dr n. med. Karolina Kupczyńska (Łódź), dr hab. n. med. Krzysztof Ozierański (Warszawa) i dr n. med. Michał Tkaczyszyn (Wrocław).

NOWOŚCI W DIAGNOSTYCE OBRAZOWEJ ORAZ TERAPII W AKTUALNYCH WYTYCZNYCH ESC 2023

Kardiomiopatie - dr n. med. Justyna Sokolska (Wrocław)

Cukrzyca - dr n. med. Karolina Semczuk-Kaczmarek (Warszawa)

Infekcyjne zapalenie wsierdzia - dr n. med. Ewa Dziewięcka (Kraków)