Strona główna > Aktualności > Spotkanie Wiosenne 2019

04.05.2019

Spotkanie Wiosenne 2019

Tradycyjne Spotkanie Wiosenne Klubu 30 (25-27.04.2019) w tym roku zostało zorganizowane w Beskidzie Śląskim, w Ustroniu. W tym roku odbyło się ono w nieco zmodyfikowanej formule. Nasze zaproszenie przyjął pan profesor Michał Tendera, który przybliżył nam 10 niezbędnych zasad młodego naukowca, a także wygłosił wykład inaugurujący spotkanie - „Nauka i Sztuka - Geniusz i Szaleństwo”. Ponadto swój program zaprezentowali kandydaci na prezesa elekta Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - Piotr Jankowski i Przemysław Mitkowski, należący do Klubu 30. Nie zabrakło tradycyjnych punktów spotkania, a mianowicie prezentacji wniosków o Grant Młodego Naukowca (Adam Janas i Krzysztof Ozierański) oraz prezentacji dorobku naukowego kandydatów na nowych Klubowiczów. W głosowaniu jawnym wszyscy aplikujący zostali jednogłośnie pozytywnie zaopiniowani, a o przyjęciu do Klubu 30 zdecyduje Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Pracom komisji oceniającej wnioski grantowe przewodniczył pan prof. Michał Tendera. Rok 2019 jest rokiem wyborczym. Głosowanie zostało poprzedzone prezentacją kandydatów ubiegających się o funkcję przewodniczącego-elekta w kadencji 2019-2021 i przewodniczenie pracom Zarządu w kadencji 2021-2023 - Jakuba Barana i Agnieszki Kapłon-Cieślickiej. Wydano łącznie 48 kart do głosowania, a nad przebiegiem procesu wyborczego czuwała pani Beata Lewandowska, Dyrektor Biura PTK. Poniżej przedstawiamy skład nowo wyłonionego Zarządu i Komisji Rewizyjnej na kadencję 2019-2021. Tradycją Klubu 30 jest rozpoczęcie i zakończenie wyjazdu meczem piłkarskim - niestety z powodu warunków pogodowych do skutku doszło tylko pierwsze z nich. Podczas spotkania w Ustroniu o przyjęcie do Klubu 30 aplikowali:

Jan Budzianowski

Ewa Jędrzejczyk-Patej

Kamil Jonas

Ewelina Kazimierczyk

Wojciech Magoń

Radosław Litwinowicz

Konrad Pieszko

Aleksander Siniarski

Mariusz Tomaniak

Rafał Wolny

Zarząd Klubu 30 w kadencji 2019-2021:

Miłosz Jaguszewski (przewodniczący)

Agnieszka Kapłon-Cieślicka (przewodnicząca-elektka)

Błażej Michalski (ustępujący przewodniczący)

Karolina Kupczyńska

Justyna Domienik-Karłowicz

Maciej Wybraniec

Szymon Darocha

Piotr Dobrowolski

Wojciech Wańha

Komisja Rewizyjna w kadencji 2019-2021:

Anna Budaj-Fidecka

Remigiusz Kazimierczyk