Strona główna > Aktualności > Wiosenna Konferencja Klubu 30 PTK

Wiosenna Konferencja Klubu 30 PTK

Tegoroczna Wiosenna Konferencja "Klubu 30" PTK odbyła się w dniach 26-28 maja w Jaroszowicach.

Program spotkania był jak zwykle bardzo ciekawy, a w tym roku wyjątkowo emocjonujący ze względu na Walne Zgromadzenie, w którym m.in. wśród trzech kandydatów wybierano Przewodniczącego-Elekta "Klubu 30" PTK, jak i decydowano o poparciu dla Kandydata na Przewodniczącego-Elekta PTK.

Tradycyjnie Konferencja rozpoczęła się od inspirującego wykładu zaproszonego Gościa, który jest cenionym autorytetem polskiej kardiologii. W tym roku mieliśmy zaszczyt wysłuchać bardzo ciekawego wykładu pt. „Wszystko wszędzie naraz” Pani Profesor Janiny Stępińskiej. Pani Profesor została uhonorowana przez Zarząd Klubu statuetką Przyjaciółki "Klubu 30" PTK.

W trakcie Walnego Zebrania zatwierdziliśmy sprawozdanie z działalności Zarządu „Klubu 30” PTK w kadencji 2021-2023 i wybraliśmy nowy Zarząd, którego pracom przewodniczyć będzie obecna Przewodnicząca-Elektka dr n. med. Karolina Kupczyńska. Na Przewodniczącego-Elekta "Klubu 30" PTK w kadencji 2023-2025 został wybrany dr hab. n. med. Krzysztof Ozierański, który ubiegał się o tę funkcję razem z dr hab. n. med. Maciejem Wybrańcem i dr hab. n. med. Wojciechem Wańhą. Do Zarządu "Klubu 30" PTK w kadencji 2023-2025 wybrani zostali: dr n. med. Agata Tymińska, dr n. med. Aleksandra Ciepłucha, dr n. med. Justyna Sokolska, dr n. med. Katarzyna Holcman, dr hab. n. med. Mariusz Tomaniak oraz dr n. med. Michał Tkaczyszyn, a zadania ustępującej Przewodniczącej obejmie dr hab. n. med. Agnieszka Kapłon-Cieślicka. Liczymy na owocną współpracę i dalszy rozwój idei "Klubu 30". Prace Zarządu nadzorować będzie Komisja Rewizyjna w składzie: dr hab. n. med. Ewa Jędrzejczyk-Patej, prof. dr hab. n. med. Piotr Dobrowolski oraz dr n. med. Dawid Miśkowiec.

O poparcie "Klubu 30" PTK w wyborach na Prezesa-Elekta PTK wystąpiło trzech Kandydatów: Pan Prof. Marek Gierlotka, Pan Prof. Piotr Jankowski i Pan Prof. Jarosław Kaźmierczak. Wszyscy Kandydaci zaprezentowali Klubowiczom swój program. Zgodnie z wynikami wyborów, przeprowadzonych wśród Uczestników Spotkania Wiosennego, poparcie "Klubu 30" w wyborach na Prezesa-Elekta PTK uzyskał Klubowicz Pan Prof. Piotr Jankowski. Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi i bardzo dziękujemy za możliwość spotkania ze wszystkimi trzema Kandydatami.

Z kolei grono nowych Klubowiczów po pozytywnym zaopiniowaniu przez Zarząd Główny PTK w tym roku zasilą:

1. Kamil Bujak, II Oddział Kardiologii i Angiologii, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu
  2. Piotr Hamala, I Klinika Kardiologii UMED Łódź, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Wł. Biegańskiego
  3. Madeleine Johansson, a. Oddział Kardiologii, Szpital uniwersytecki - Skåne University Hospital, Malmö, Szwecja, b. Lund University, Oddział Nauk Klinicznych, Nadciśnienie i Choroby Serca, Malmö, Szwecja
  4. Mariusz Kowalewski, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie
  5. Paweł Kozieł, II Oddział Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Odcinkiem Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej os. Na Skar
  6. Cezary Maciejewski, I Klinika Kardiologii Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  7. Patrycja Mołek-Dziadosz, Klinik Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca Szpitala im Jana Pawła II w Krakowie
  8. Izabela Nabiałek-Trojanowska, I Klinika Kardiologii, Gdański Uniwersytet Medyczny
  9. Joanna Popiołek-Kalisz, Oddział Kardiologii z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego i Pododdziałem Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie, Pracownia Dietetyki Klinicznej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  10. Magda Roleder-Dylewska, Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
  11. Wojciech Skorupski, I Klinika Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
  12. Ewa Świerżyńska, Narodowy Instytut Kardiologii im. Stefana kardynała Wyszyńskiego- Państwowy Instytut Badawczy Centrum Zaburzeń Rytmu Serca
  13. Julia Umińska, Klinika Kardiologii, Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr.A.Jurasza w Bydgoszczy
  14. Szymon Urban, Instytut Chorób Serca, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Tradycją jest, że spotkanie wiosenne „Klubu 30” PTK łączy naukę z integracją środowiska kardiologicznego, nie mogło więc i w tym roku zabraknąć atrakcji dla Klubowiczów i ich Rodzin. Dużym zainteresowaniem cieszył się spływ kajakowy, jak również towarzyski mecz piłki nożnej i siatkówki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i już dziś zapraszamy za rok na Jubileuszową Konferencję Wiosenną w 30. rocznicę działalności "Klubu 30" PTK!