Strona główna > Aktualności > XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

02.10.2022

XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

W trakcie Sesji Inauguracyjnej XXVI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w dniu 22 września:

► oficjalnie przywitaliśmy dwudziestu nowych Klubowiczów wręczając symboliczne serduszka Klubu 30,

► Nagrodę Prezesów PTK otrzymał dr hab. n. med. i n. o zdr. Mariusz Tomaniak za cykl prac: „Nowe strategie postępowania przeciwpłytkowego w ostrych i przewlekłych zespołach wieńcowych w populacji chorych o wysokim ryzyku powikłań niedokrwiennych i krwotocznych”,

► Stypendium Specialized Research Fellowship (SRF) otrzymała dr n. med. i n. o zdr. Agata Tymińska,

Grant Servier otrzymał dr hab. n. med. i n. o zdr. Mariusz Tomaniak,

► Nagrodę Naukową Klubu 30 otrzymał dr n. med. i n. o zdr. Kajetan Grodecki,

► Grant dla Młodych Naukowców pod patronatem Klubu 30 PTK otrzymał lek. Sylwester Rogula,

► Nagrodę za Publikację Naukową 2021 otrzymał dr n. med. i n. o zdr. Michał Tkaczyszyn wraz z zespołem,

► Nagrodę Komitetu Naukowego Kongresów PTK w dziedzinie nauki kliniczne w sesji prac oryginalnych otrzymała lek. Karolina Borowiec wraz z zespołem,

► Nagrodę Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych za najlepszą publikację otrzymał dr hab. n. med. Wojciech Wańha wraz z zespołem.

Gratulujemy Nagrodzonym Klubowiczom!

Klub 30 zorganizował trzy sesje w trakcie XXVI Międzynarodowego Kongresu PTK:

● „Sztuczna inteligencja a rozwój kardiologii w Polsce – pierwsze kroki” (22.09.2022 r.)

● „Rola wybranych technik obrazowych w nowoczesnej kardiologii”- sesja współorganizowana z EACVI HIT (23.09.2022 r.)

● „Best of ESC 2022 – najciekawsze doniesienia z Kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego” (24.09.2022 r.)

Dziękujemy za udział wszystkim Wykładowcom i Słuchaczom!

W tym roku Klub 30 PTK współuczestniczył także w prowadzeniu telewizji kongresowej. Inicjatywie przewodzili dr hab. n. med. Ewa Jędrzejczyk-Patej i dr hab. n. med. Michał Mazurek. Ogromne podziękowania i gratulacje dla wszystkich Klubowiczek i Klubowiczów zaangażowanych w roli dziennikarzy: dr n. med. Aleksandrze Ciepłusze, p. Marcie Sułkowskiej, dr n. med. Karolinie Kupczyńskiej, dr n. med. i n. o zdr. Agacie Tymińskiej, dr n. med. i n. o zdr. Michałowi Tkaczyszynowi, dr n. med. Krzysztofowi Ozierańskiemu, dr n. med. Błażejowi Michalskiemu i dr hab. n. med. Szymonowi Darosze.

Fantastyczne wywiady z wybitnymi Ekspertami będą dostępne na Platformie Edukacyjnej PTK. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia! Natomiast o tegorocznym Laureacie Nagrody Prezesów PTK mogą przeczytać Państwo m.in. na stronach: