Strona główna > Aktualności > XXVII Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej (WCCI)

XXVII Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej (WCCI)

Aż trzy sesje Klubu 30 PTK odbyły się w trakcie XXVII Warsztatów Kardiologii Interwencyjnej (Warsaw Course of Cardiovascular Interventions, WCCI), które miały miejsce w Warszawie w dniach 19-21.04.2023 r.

Sesja 1.: Drug-Coated Balloons (DCB) for coronary artery disease – a new perspective in PCI.

Przewodniczący: Wacław Kochman (Warszawa), Miłosz Jaguszewski (Gdańsk)

Panel: Wojciech Wojakowski (Katowice), Piotr Buszman (Bielsko-Biała), Maciej Wybraniec (Katowice), Radosław Targoński (Gdańsk)

1. The role of DCB in the era of modern PCI - Wojciech Wańha (Katowice)
  2. DCB for the treatment of complex coronary artery disease - Sylwia Iwańczyk (Poznań)
  3. DCB in high bleeding risk patients: an alternative treatment to DES? - Mariusz Tomaniak (Warszawa)
  4. DCB for de novo coronary lesions: clinical applications - Miłosz Jaguszewski (Gdańsk
  5. The role of intravascular imaging during PCI with DCB - Pawel Gąsior (Katowice)

Sesja 2. (organizowana wspólnie przez Klub 30 PTK i e-czasopismo “Akademia Kardiologii Interwencyjnej”): New national registries in interventional cardiology.

Przewodniczący: Agnieszka Kapłon-Cieślicka (Warszawa), Miłosz Jaguszewski (Gdańsk), Arkadiusz Pietrasik (Warszawa)

Panel: Mariusz Gąsior (Zabrze), Radosław Targoński (Gdańsk), Karolina Kupczyńska (Łódź), Jacek Bil (Warszawa)

1. DEB-DRAGON - Wojciech Wańha (Katowice)
  2. IMPELLA-PL - Arkadiusz Pietrasik (Warszawa)
  3. POL-TAKO - Monika Budnik (Warszawa)
  4. POL-MKW - Rafał Januszek (Kraków)
  5. SALAMANDER - Mariusz Kowalewski (Warszawa)
  6. Registries on tricuspid regurgitation and related transcatheter interventions - Adam Rdzanek (Warszawa)
  7. Dyskusja i podsumowanie przewodniczących sesji.

Sesja 3. (organizowana wspólnie przez Klub 30 PTK i e-czasopismo “Akademia Kardiologii Interwencyjnej”): My most demanding case in 2021-2022.

Przewodniczący: Miłosz Jaguszewski (Gdańsk), Arkadiusz Pietrasik (Warszawa)

1. MVD: Expect the unexpected. Triple orbital artherectomy - Łukasz Furtan (Lubin)
  2. Sky is the limit for Impella-assisted PCI: 4 technologies, 3 vessels, 2 bifurcations and 1 CTO - Aleksandra Gąsecka (Warszawa)
  3. Can IVL make coronary artery disappear? - Mateusz Kaczyński (Warszawa)
  4. Sounds Saves Lifes - Adam Janas (Bielsko Biała)
  5. Rescue PCI following CABG - Wojciech Wańha (Katowice)
  6. Wstrząs kardiogenny: od IABP przez pompy Impella po przeszczep serca - Piotr Gajewski (Wrocław)
  7. Angioplastyka prawej tętnicy wieńcowej z użyciem litotrypsji i wysokociśnieniowego balonu powikłana perforacją tętnicy, tamponadą i wstrząsem - Maciej Karwowski (Wejherowo)
  8. Moje najtrudniejsze decyzje – NSTEMI u 87-letniej chorej z dekompensacją układu krążenia i zaawansowaną choroba wieńcową - Piotr Buszman (Bielsko Biała)

Podczas sesji „My most demanding case in 2021-2022” nagrodzone zostały trzy najciekawsze przypadki, które zaprezentowali: Wojciech Wańha z Katowic, Piotr Gajewski z Wrocławia i Maciej Karwowski z Wejherowa. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!