Strona główna > Aktualności > XXVIII Warsaw Course on Cardiovascular Interventions

XXVIII Warsaw Course on Cardiovascular Interventions

Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej odbyły się w dniach 24-26.04.2024. To jedna z najważniejszych konferencji organizowanych w Warszawie pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Gromadzi ona kardiologów, kardiologów interwencyjnych, kardiochirurgów i specjalistów z całego świata. W tym roku Klub 30 współtworzył dwie sesje.

Artificial Intelligence (AI) in catheter based coronary intervention - a glimpse into the future. Session under auspicy of Club 30 of the PCS.

Prowadzenie: Robert Gil, Karolina Kupczyńska

Panel: Agnieszka Kapłon-Cieślicka (Warszawa), Arkadiusz Pietrasik

AI-based intravascular imaging. S. Iwańczyk

AI-based coronary physiology. M. Tomaniak

AI-in structural heart procedures. W. Wańha

AI - based prediction of bleeding and ischemia. A. Janas

Robotics and AI-empowered cathlab. P. Gąsior

My most demanding case in 2023. Session under the patronage of the e-journal Interventional Cardiology Academy in cooperation with Club 30 of the PCS.

Prowadzenie: Mariusz Tomaniak

Panel: Maciej Lesiak, Janusz Kochman, Piotr Buszman

Przypadki:

1. Second aspiration thrombectomy on ECMO? Trust your anesthesiologist… Tomasz Figatowski

2. Lost and found – Fishing expedition. Maciej Karwowski

3. The Calcium Wars- Calcified Empire Strikes Back. Piotr Rola

4. OZW/IZW po TAVI. Anna Mikołowicz-Mosiądz

5. Współistnienie przemijającej globalnej amnezji, zespołu takotsubo i spontanicznej dyssekcji tętnicy wieńcowej. Anna Mikołowicz-Mosiądz

6. Optymalna, złożona interwencja u pacjenta z frakcją wyrzutową 20% i jej odległy efekt kliniczny. Jan Roczniak

7. High-risk PCI procedures in nonagenarians and centenarians. Mateusz Kachel